بیوگرافی دکتر حسین میر محمد صادقی

بیوگرافی دکتر حسین میر محمد صادقی

پس از آن با شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه‌های تهران و ملی (شهید بهشتی فعلی) و نیز آزمون اعزام دانشجو به خارج از کشور در هر سه آزمون پذیرفته شد. او برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عازم لندن شد. مدارک تحصیلی که پس از سال اقامت در انگلستان موفق به اخذ آن‌ها شده به شرح زیر می باشد:

 

1 – گواهی نامه عالی در حقوق تطبیقی و اسلامی (دانشگاه لندن)

2 –  کارشناسی ارشد حقوق (دانشگاه لندن)

3 –  معادل دکتری در حقوق جزا (دانشگاه لندن)

4 – دکتری در حقوق قراردادها (دانشگاه لیورپول)

در دوران اقامت در انگلستان مدتی با بخش حقوق و مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن همکاری داشته و به مدت پنج سال در فاصلة سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵ به عنوان سرپرست دفتر خدمات حقوقی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در لندن فعالیت می‌کرد. و هم اینک نیز عضو رسمی هیئت علمی آن دانشکده – در گروه جزا و جرم‌شناسی – در حال حاضر با رتبه استادی می‌باشد. در اسفندماه ۱۳۷۳ از سوی ریاست قوه قضائیه وقت به عنوان رئیس دانشکده علوم قضایی و خدمات اداری منصوب و مشغول به کار شد.

در طی دوران تدریس علاوه بر دانشگاه شهید بهشتی در دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس ، امام صادق (ع) ، دانشگاه علوم اسلامی رضوی ، شیراز، مفید قم و دانشکدة علوم قضایی تهران به تدریس دروس مختلف حقوق جزا و متون حقوقی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری و در مراکزی مانند مرکز آموزش اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به تدریس اصول حقوقی قراردادها برای مدیران دولتی و خصوصی پرداخته، به علاوه در همایش‌ها و سمینارهای مختلف داخلی و بین‌المللی مقالات گوناگونی را ارائه نموده که در مجموعة مقالات آن همایش‌ها به چاپ رسیده‌است.

ایشان هم اکنون استاد دانشکده حقوق شهید بهشتی می باشند.

 

از مهمترین تالیف ایشان دوره ۴ جلدی حقوق جزای اختصاصی می باشد. 

دانلود مقالات دکتر میرمحمد صادقی از سامانه دانلود مقالات جزایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *